Thunderbird’deki mailleri yedekleme

thunderbird mail yedekleme

Bu yazıda Mozilla’nın ücretsiz e-mail yazılımı olan Thunderbird‘de bulunan  posta hesaplarınızın içerisindeki e-mail’leri nasıl yedekleceğinizi göstereceğim.

Öncelikle hangi kullanıcıyla açmış olduğunuzu oturumda Thunderbird’ü kurduysanız o kullanıcı ile giriş yapın.  C:\Users\KullanıcıAdınız yolunu takip edin.

Kullanıcı dizini

Görünüm > Seçenekler > Klasör ve Arama seçeneklerini değiştir kısmına girin.

Klasör seçenekleri

Görünüm tabına girerek  Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster’i işaretleyerek Uygula ve Tamam’a tıklayın.

Gizli dosya ve klasörleri göster

C:\Users\KullanıcıAdınız yoluna geri dönün, burada AppData klasörünün içerisine girin. Eğer klasör seçeneklerinden Gizli klasör ve dosyaları göster demezseniz AppData klasörünü göremezsiniz.

Daha sonra Roaming/Thunderbird/Profiles/Tunderbir’ün oluşturduğu default profil klasörüne girin.

Thunderbird profiles klasörü

Buradan ImapMail klasörüne girin.

Imap mail hesapları

Karşınıza çıkan klasörler sizin mail hesaplarınızı temsil ediyor. Yedeklemek istediğiniz mail hesabınını klasörüne girin.

inbox dosyası yedekleme

INBOX dosyasının bir kopyasını alarak istediğiniz mail’i yedekleyebilirsiniz.  İsterseniz direk mail klasörünü kopyalayarakta yedek alabilirsiniz.

Thunderbird‘deki tüm ayarları ve e-postalarınızı yedeklemek için ise

C:\Users\KullanıcıAdınız\Roaming\Thunderbird\Profiles\Default Profil içerisindeki dosyaları kopyalayarak yedek alabilirsiniz.

Sizde Üyelerimiz Arasında Yer Alın !

Yeni konu ve içerikleri yakından takip edin....

Üye olursanız sık sık bildirimler alacaksınız. Üye olmadan önce bu tür durumlardan rahatsız olup olmayacağınızı gözden geçirin.

Yazar Hakkında Bilgi

Uzun yıllardır IT sektöründe bulunmaktayım. Bu blog teknolojik konularda kullanıcıları bilgilendirme, yardımcı olabilme amacı taşır. Fikir ve önerileriz konusunda bizlere iletişim bölümümüz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz