Msocache cache nedir? Msocache silmeli miyim?

Msocache cache nedir?

Microsoft Office kurulumuyla birlikte bilgisayarınızın C:\ dizini içerisine “Msocache” adlı bir dosya oluşturulur. Bu klasör gizli olarak dizin içerisinde bulunur.

Klasör özelliklerinden “Gizli dosya ve klasörleri göster” seçeneğini seçer ve uygula derseniz görmeniz muhtemel. Msocache dosyasının boyutu Office sürümünüze göre değişebilir.

Peki Msocache klasörü nedir?

Microsoft Office  yükleme kaynağı dosyalarının cd yada image’dan kopyalanarak hazır olarak bulundurulduğu bir klasördür.

Msocache klasörü hangi durumlarda diske kopyalanır?

1. Kullanılabilir sabit sürücülerden birinde 1,5 gigabayttan (GB) daha fazla boş alan bulunması.

2. Boş alan bulunan sunucunun Ntfs olarak yapılandırılmış olması.

3. Yeterli alan bulunan sabit disk bir taşınabilir sürücü veya ağ sürücüsü değilse.

Msocache klasörü ne işe yarar?

Microsoft Office Dvd yada Imajina ulaşamadığınız zaman;
1. Algıla ve Onarma özelliğinin kullanılabilmesi
2. İstendiğinde Yükleme
3. Bakım Modu Kurulumu
4. Hizmet paketlerinin ve düzeltme eklerinin yüklenmesi gibi özelliklerden Office dvd yada imajı olmadan yararlanamazsınız.

Msocache klasörü kopyalanmaması için ne yapmalısınız?

Msocache klasörünün diskinize kopyalanmamasını istiyorsanız kurulum sonrasında “Kurulum Tamamlandı” sayfasında, “Yükleme dosyalarını sil” seçeneğini” seçerek kurulumu bitirmelisiniz.

Msocache klasörünü silmeli miyim?

Diskinizde yer problemi yaşıyorsanız ve Office kurulum medyasına istediğiniz zaman ulaşılabilecek durumdaysanız silebilirsiniz.

Msocache klasörünü nasıl silebilirim?

Msocache klasörünü iki şekilde kaldırabilirsiniz.
1. Windows Disk Temizleme Sihirbazı’nı kullanarak: Msocache dosyasının bulunduğu sürücüye sağ tıklayarak, özellikler, diski temizle yolunu takip edin. Sürücü taraması tamamlandıktan sonra karşınıza gelen pencereden Silinecek Dosyalar listesinde, Office Kur Dosyaları onay kutusunu tıklatarak seçin ve sonra da Tamam’ı tıklatın.
2. C dizinine giderek Msocache klasörünü seçin ve shift+delete butonlarına birlikte basarak klasörü kaldırın.

Sizde Üyelerimiz Arasında Yer Alın !

Yeni konu ve içerikleri yakından takip edin....

Üye olursanız sık sık bildirimler alacaksınız. Üye olmadan önce bu tür durumlardan rahatsız olup olmayacağınızı gözden geçirin.

Yazar Hakkında Bilgi

Uzun yıllardır IT sektöründe bulunmaktayım. Bu blog teknolojik konularda kullanıcıları bilgilendirme, yardımcı olabilme amacı taşır. Fikir ve önerileriz konusunda bizlere iletişim bölümümüz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz