Black Friday’ın gelmesiyle birlikte 2017’nin son indirimleri başladı – Black Friday nedir?

Black Friday 2017

Black Friday nedir?

ABD’de her yıl Şükran Günü’nünden sonraki ilk Cuma günü Black Friday (Kara Cuma) adıyla  anılır. İndirimli alışveriş çılgınlığının yaşandığı bir gündür.

Abd’de bazı mağzalar bugünde 24 saat açıktır. Müşteriler sabahın erken saatlerinde indirimli ürünleri alabilmek için alışveriş mağzalarında uzun kuyruklar oluşturmaktadır.

Sadece Abd’de değil diğer tüm ülkelerdede bugün büyük indirim fırsatları kullanıcıları beklemektedir.

Bu yıl bizde 24 Kasım Öğretmenler gününe denk gelen bu günde  üreticiler ürünlerini %50’ye varan indirimlerle satışa sunarlar. Sadece mağzalarda değil online alışveriş siteleride bugünde indirimli ürünler satıyorlar. Online servisler, elektronik ürünler, bilgisayar oyunları, kıyafetler indirimli olarak satışa sunuluyor. Bugünde sadece online alışveriş sitelerinde kullanıcılar milyarlarca dolarlık alışveriş yapıyorlar.

Black Friday, ABD’de Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak kabul edilir.

Black Friday indirimleri

Bazı mağzalar şimdiden 24 kasım günü için geri sayıma başladı bile. Türkiye’de elektronik ürünlerde MediaMarkt,Hepsiburada.com, Teknosa.com; Yurtdışında ise Amazon.com, Bestbuy.com gibi online alışveriş siteleri indirim günü için hazırlıklarını tamamladılar ve geri sayıma geçtirler.

Kıyafetlerde ise Bershka,Morhipo,Mango,Trendyol,1v1y,Boyner,İpekyol gibi firmalar bugünde indirimli ürünler satacaklar.

Playstation, Playstation Store‘da bulunan 100’ün üzerindeki oyuna indirim uyguladı bile. Online oyun satış platformu Steam’da 22 kasımdan itibaren oyunlarda indirim uygulayacak.

Mobilya kategorisinde ise Vivense ve Evmanya;  oturma odası, yatak odası, çocuk/genç odası, halı ve aydınlatma ürünlerinde indirim uygulayacak.

Türkiye’de Black Friday nasıl karşılanıyor?

Türkiye’de bir kısım indirimlerinden memnunken, diğer bir kısım ise bunun insanlara harcama yaptırmak için uydurulan bir gün olduğunu düşünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama iki tarafta haklı galiba. İhtiyacınız olan bir ürün indirimdeyse kaçırmadan almanızı tavsiye ederim.

Sizde Üyelerimiz Arasında Yer Alın !

Yeni konu ve içerikleri yakından takip edin....

Üye olursanız sık sık bildirimler alacaksınız. Üye olmadan önce bu tür durumlardan rahatsız olup olmayacağınızı gözden geçirin.

Yazar Hakkında Bilgi

Uzun yıllardır IT sektöründe bulunmaktayım. Bu blog teknolojik konularda kullanıcıları bilgilendirme, yardımcı olabilme amacı taşır. Fikir ve önerileriz konusunda bizlere iletişim bölümümüz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz